Kas kartu žaidžia, kartu ir lieka

Kas kartu žaidžia, kartu ir lieka

Daugelis psichologinių tyrimų rezultatai byloja, kad poros kurios kartu mėgaujasi bendra veikla jaučiasi artimesnės, patiria daugiau pozityvių emocijų, o to rezultatas – laimingesnė pora.

Tyliausias poros „žudikas” yra nuobodulys. Akivaizdu, kad priešnuodis gali būti tik aktyvi, žadinanti porą bendra veikla. Tyrimai rodo, kad poros, kurios turi daugiau nei vieną bendrą žadinančią, jaudinančią veiklą, yra laimingesnės bei turi geresnius santykius.

Kas gi vyksta bendroje poros veikloje? Pirmiausiai, kažką veikdami kartu ir dar jus jaudinančio, jūs apsisaugojate nuo nematomo „priešo” – nuobodulio. Be jokios abejonės įsitraukę į veiklą jūs bendradarbiaujate, dalinatės patirtimi, o tai tik dar labiau jus suartina.

Pavyzdžiui, išsiruošėte į kelionę dviračiais. Kelyje ne tik džiaugiatės vienas kito draugija, bet galite patirti ir nuotykių: aplankote apleistas sodybas, kuriose medžiai lūžta nuo obuolių, kriaušių. Įsivaizduokite, sėdite sau po medžiu ir džiaugiatės dabarties akimirka, jokių vaikų, jokių tėvų pareigų, laikas sau. Arba sugedo partnerio dviratis, ką daryti? Laimingos poros tik džiaugiasi, jos juk turi dar vieną veikiantį dviratį, ne bėda, juk galima vienas kitą tempti.

Patiriamas bendros veiklos malonumas, pasitenkinimas, net laimės pojūtis pereina į jūsų tarpusavio santykius: jaučiatės ne tik artimesni, bet ir laimingesni, „lengvesni”, pakylėti.

Nebijokite išbandyti naujų dalykų, atrasti naujos veiklos. Pati paieška gali virsti savaime jus, kaip porą, apjungiančiu procesu.

Parengė psichologė Jurgita Vozgirdaitė – Kučaitienė

pagal Amie Gordon

2013 m. balandžio 3 d.