Laimingos poros įpročiai

Laimingos poros įpročiai

Ko gero, niekas nesiginčys, kad laimingos poros įpročiai skiriasi nuo nelaimingųjų. Kartais reikia tiek nedaug, kad pasijaustumėte laimingesne pora. Beje, įprotis – tai toks konkretus elgesys, kurį atliekame automatiškai, negalvodami. Įpročiui koreguoti reikia trupučio pastangų. Nustatyta, kad viso labo geram įpročiui susiformuoti ir įsitvirtinti tereikia 21 praktikos dienos… Žvilgtelėkite, kokių gerų įpročių Jūsų porai trūksta, o gal tiesiog primiršote, kad tai veikia.

  • Vienas iš gerų ir malonių įpročių – eikite miegoti kartu tuo pačiu metu.Kai aistra priblėsta, gal būt atsiranda didesnis dėmesys buičiai, nepamirškite, kad tiesiog gulėjimas šalia vienas kito, fizinis artumas Jus gali suartinti.
  • Bendri poros interesai. Labai svarbu, kad pora turėtų bendrų interesų, hobių, kurie leistų abiems patirti džiaugsmą. Tuo pačiu svarbu nepamiršti ir savo asmeninių poreikių bei interesų, kurie jus darys tik įdomesnius jūsų partneriui bei apsaugos nuo buvimo pernelyg priklausomu nuo kito.
  • Laimingos poros vaikšto susikibusios rankomis arba šalia vienas kito, bet neatskirai žiopsodami aplinkui.
  • Pasitikėkite ir atleiskite. Netgi tuomet, kai pora išgyvena konfliktą/ginčą, laiminga pora nerasdama bendro sprendimo stengiasi pasikliauti partneriu, atleisti, tik ne pavydėti ar nepasitikėti.
  • Verčiau atkreipkite dėmesį į tai, ką jūsų partneris daro gerai negu į blogas jo/jos savybes. Jei jūs amžinai ieškosite partnerio trūkumų, patikėkite juos visada rasite. Bet taip pat, jei ieškosite gerų dalykų, juos taip pat rasite. Atspėkite ką akcentuoja laimingos poros?
  • Apsikabinkite. Mūsų oda turi unikalią atmintį: pamena tiek gerus, tiek blogus prisilietimus. Kuo daugiau malonių apsikabinimų, nors ir trumpų, tuo laimingesni Jūs jausitės.
  • Kiekvieną rytą sakykite šiuos žodžius” Aš tave myliu”, „Geros tau dienos”. Net jei esate nuliūdęs, be nuotaikos, nevenkite palinkėti/pasakyti gerų žodžių. Partneris suvoks, kad nepaisant visko, jūs norite būti šiuose santykiuose.
  • Nepaisant kaip jaučiatės vakare, palinkėkite „labos nakties”. Tai rodo, kad nepaisant nesutarimų Jūsų tarpusavio santykiai yra svarbesni už laikinus sunkumus.
  • Didžiuokitės savo pora viešumoje, nebijokite, nevenkite savo kontakto rodymo, jei jums to norisi.

Parengė psichologė Jurgita Vozgirdaitė – Kučaitienė

pagal Dr.Mark Goulston,

Psychology today

2013 m. balandžio 4 d.