Vaikų ir paauglių gebėjimų tyrimas

Vaikų ir paauglių intelektinių gebėjimų vertinimas

Mokykliniai metai užima svarbia vietą ruošiantis tolimesniam gyvenimui. Tai, kaip sėkmingai seksis mokytis, priklauso nuo įvairių dalykų:  noro arba nenoro mokytis, įgimtų ir įgytų gebėjimų, aplinkos sąlygų. Tėvams, auginantiems mokyklinio amžiaus vaikus ir paauglius, neretai kyla skirtingi  klausimai:

  • Ar vaiko pažymiai tikrai atspindi jo turimus gebėjimus?
  • Kokie vaiko gebėjimai lyginant jį su bendraamžiais? Galbūt jis gabesnis už daugumą savo klasės draugų? O gal mes per daug iš jo reikalaujame?
  • Kodėl vaikui nesiseka mokytis vieno ar kito dalyko? Ar tai susiję su tam tikrų gabumų stoka? Jei taip, kaip jam galima padėti?
  • Kokiomis stpriosiomis mąstymo pusėmis vaikas gali remtis?

Ieškantiems savo kelio paaugliams taip pat dažnai rūpi sužinoti, kokie yra jų tikrieji intelektiniai gebėjimai, kokiose srityse juos geriausiai galėtų išnaudoti. Tai tampa ypač aktualu dešimtoje klasėje, kai tenka rinktis būsimą mokymosi kryptį.

Rasti atsakymus į anksčiau minėtus klausimus gali padėti vaiko intelektinių gebėjimų vertinimas. Vertinimas atliekamas WISC-III (Wechslerio intelekto skalė vaikams) metodika, ja tiriami vaikų ir paauglių nuo 6 m. iki 16 m. 11 mėn. gebėjimai.  Vertinamas tiek bendras intelektinių gebėjimų lygmuo (skaičiuojamas intelekto koeficientas), tiek atskiros gebėjimų grupės. Išskiriami indvidualūs gabumai (mąstymo galios) ir probeminės sritys, galinčios kelti sunkumų. Remiantis šiais duomenimis pateikiamos rekomendacijos.

 

Testus atliekantys psichologai yra šios srities profesionalai, dirbantys apie 10 metų, todėl išvados nėra „sausas” atsakymų rinkinys, o tikrai gilus ir išsamus vaiko pamatymas.

Intelektinių gebėjimų vertinimas susideda iš:

– įvadinio pokalbio,

– testavimo (vidutiniškai trunkančio 1,5 – 2 val.),

– testo rezultatų apdorojimo,

– rašytinės išvados parengimo,

– susitikimo supažindinimui su testo rezultatais bei rekomendacijomis. Šis susitikimas beveik visais atvejais tampa asmenine konsultacija (1 val.).

Kaina – 160 Eur.

Taip pat atliekame trumpąjį intelekto tyrimą – Wechslerio trumpoji intelekto skalė (WASI) pateikia tris intelektą aprašančius rodiklius: Bendrą IQ, Verbalinį IQ ir Neverbalinį IQ.

Kaina – 60 Eur.

Taip pat galime atlikti Raveno progresyvinių matricų testą.

Kaina – 20 Eur.

Jei norite WASI ir Raveno testų kartu, kaina – 70 Eur.

 

Būtina išankstinė registracija. Galite skambinti 8-615 52003 ar rašyti  info@gvc.lt, taip pat naudotis  užklausos forma.

Pateikite užklausą

Registracija i renginį/seminarą