Kada kreiptis į psichologą

Aš dar neišprotėjau, kad eičiau pas psichologą”, „ką tas psichologas gali man pasakyti”, „aš pats galiu susitvarkyti, nereikia man jokio psichologo”, tokios ir panašios mintys dažniausiai atsiranda galvoje kam nors vos užsiminus apie kreipimasį pagalbos į psichologą. Deja, dar yra nemaža grupė žmonių, kuri nelabai tiki psichologo pagalba ir vadovaujasi panašiomis nuostatomis ar mintimis. Ar tikrai psichologo profesija yra tik dėl to, kad padėtų tiems, kuriems „stogas važiuoja”, kurie išvis su savimi nesusitvarko arba jau psichiatrinėje ligoninėje guli? Gaila, bet darbe tenka matyti per prievartą atsiųstų klientų, kurie iš siaubo apvaliomis akimis laukia, kada jį psichologas pričiups, išbars ir sugėdins, priversdamas dar labiau jaustis kaltu. Tikras lobis psichologui asmuo, norintis pažinti save, pasiryžęs suprasti ir pripažinti įstrigusį elgesio būdą ar mąstymą. Galų gale ar tikrai psichologas „gydo nesveikus”?

Šiuolaikiniame vartotojiškame pasaulyje įprasta demonstruoti nuovokumą, žinių platumą, bei gilumą, gebėjimą tinkamai valdyti savo emocijas ir taip prisitaikyti prie daugumos savo draugiškumu ir paslaugumu. Deja, neretai pamirštami ir nuslopinami savi troškimai, tikrieji pojūčiai ir ateina diena, kai palaipsniui pajauti, kad daugiau žinai apie kitus, jų norus, blogąsias savybes, nuotaikų kaitas bei būdus kaip prie jų prisitaikyti nei apie save patį!

Sakysite, noriu pasakyti, kad bet kuris iš mūsų gali eiti pas psichologą?

Hmm…. iš esmės taip. Bet kuris iš mūsų turi užslėptų troškimų, neįgyvendintų svajonių, neatrastų ir neužkariautų žemynų savo vidiniame pasulyje, visi trokštame būti mylimi, reikalingi, pripažinti, bet tiek daug darome tam, kad turėtume, o ne būtume. Štai čia ir prasideda įdomioji ir įspūdingoji psichologija, kuri leidžia, jei tik tu pasiryžti rizikuoti, pažinti, pripažinti, priimti bei atrasti save. Kaip vienas protingas žmogus yra pasakęs, nieko naujo iš savęs nereikia sukurti ar siekti tobulumo, mes jau esame tobuli tokie, kokie esame, tik visa tai paslėpta po storu išmoktų stereotipų ir įteigtų, visuomenei patogių, nuostatų sluoksniu.

Ar rizikuotum leistis į nuostabią ir nepakartojamą savęs pažinimo kelionę?

Pateikite užklausą

Registracija i renginį/seminarą